Evelin Versh

evelin.versh@kogemusest.ee
(+372) 52 55 708

Lood tulevad teinekord iseeneslikult. Meie seest. Meid tervendama.
Nii siis, kui vaatad iseennast ja maailma läbi armastavate silmade.
Kui ka siis, kui seda täna ei suuda. Mingil põhjusel. Ja valu või viha, kurbus või kaotus lummab Su üle.
Ka see on okei.
Kõige ilusam looming tuleb teinekord läbi valu. Öeldakse, et sellepärast erineva ala kunstnikud kannatavadki nii palju. Et sellest sünniks ilus looming. Oled Sa siis muusik, kirjanik, poeet või maalikunstnik. Algaja või professionaal. Südames, peas või kätes.
Kõik on õige. Just nii nagu on. Sinu maailmas.
Kõik, mis Sinus ja Su ümber on, on tulnud Sind tervendama.
Emba seda, ja vaata, mis lugu jooksma hakkab.
Kirjuta see üles, lase tal vabalt voolata. Pane kogu oma energia ja tunded sellesse. Kasuta selliseid karaktereid, nagu just Sul, sel hetkel vaja on. Ning luba selle tervendava energia mõjul tulla endasse.
Juba aastasadu on põlvest põlve lugusid edasi kantud ning küünlavalgel neid jagatud. Või õhtuti lapsi magama pannes.
Jagame meiegi.

Kasutan lisaks lugude ja luuletuste loomisele ka maalimist (näpuvärvid on väga ägedad oma tundmatule osale otsa vaatamisel, ohh, ja millist värvide üleminekuid nendega luua saab!!!), joonistamist, muusika loomist, maatööd, käsitööd, visuaalharjutusi, juhitud meditatsiooni oma sisemaailma, minevikku ja tulevikku rändamiseks, metafoorikaarte ning energeetilist tervendamist. Mulle meeldib erinevaid tööriistu omavahel miksida, just parajalt, iga uue juhtumi ja situatsiooni põhiselt. Sealt meie loovus pärinebki! Julgus luua, igal sammul. Midagi uut. Ja põnevat!

Oman üle 17 aasta pikkust kogemust juhtimise, rakenduspedagoogika ja avaliku esinemise kogemuskoolitaja-treenerina ning 3 põnevat aastat kogemusnõustajana.

Kogemusnõustamine

Minu jaoks sisaldab teise inimesega suhtes olemine lisaks füüsilisele ka pühendumist ja lojaalsust nii vaimsel, emotsionaalsel kui psüühilisel tasandil. Tean, kui raske on leida eneses vajalik tasakaal, elada üle kokku-lahku käimised ning ravida oma sisemist armukadedust, viha ja frustratsiooni, kui kõik ei lähe nii, nagu soovid.

Minu jaoks ideaalne suhe on kahe inimese vahel toimiv kogumik, ent tänapäeva elu pöörab kogu seni õpitu peapeale, soovid Sa seda, või mitte. Ning tuleb leida uued toimumisviisid, uskumussüsteemid ning tasakaalukohad. Leppida ja vastu võtta ka see, mis ei ole füüsiliselt nähtav-katsutav, ent samas vägagi kohal olev ja tõene. Seda ennekõike lähisuhtes.

Minu jaoks on viimased aastad olnud selles vallas väga suur väljakutse ning sundinud ümber hindama senised väärtused ja uskumussüsteemid, mida seni lähisuhtest, eriti monogaamsest, au sees ja kehtivaks pidasin. Ning võtma vastu igas suhtes esinev polügaamsuse komponent. Seda ennekõike selles “ühes, kõige tähtsamas, ja ainumas”.

Oma kogemusi, saadud oskusi ja õpitud tööriistu saan pakkuda samal teel käiale.

Blogid:
Hinge Kodu
Mental Disorders In A New Way blogger