Ele-Reet Ehelaid

elereet.ehelaid@kogemusest.ee 
(+372) 58 350 256

Ma tahaks, et maailmas oleks rohkem rõõmu ja mängulisust. Et me ei prooviks suruda end selliseks nagu me ei ole ja siis oleks ise kurvad, et miks me ei sobi. Ma soovin, et kõigil oleks rohkem julgust olla nemad ise. Kõik loovusega seotu on mind alati kõnetanud ja see on kindlasti tee, millel tahan käia ja teisi toetada. Minu jaoks on oluline ka oma elu eest vastutuse võtmise küsimus ja ka see, et ei võtaks enda kanda võõrast vastutust. Sellega on olnud vaja palju tööd teha. See on ka üks oluline samm teel rõõmsama ja parema elu juurde, kuigi alguses võib see sõna „vastutus” üsna hirmutav tunduda. Ma arvan, et igaühes meist on peidus üks võlur ja tahan pakkuda turvalist keskkonda, kus see võlur saaks esile tulla. Olen ise kogenud, kuidas turvalises keskkonnas teistega koos loovuse teed käimine võib selle võluri äratada ja tahan, et rohkematel inimestel oleks võimalus sama kogeda.

Hetkel õpin ma sotsiaaltööd, aga varem olen õppinud Lähis-Ida ja Aasia kultuurilugu ning lõpetanud trükitehnoloogia eriala trükiettevalmistuse suunal. Nii et ma tean, mida tähendab oma tee otsimine. Õppimist armastan ma muidugi üleüldiselt ja olen täiendanud end ka paljudel erinevatel koolitustel. Loovatest asjadest meeldib enda väljendamine nii läbi proosa kui luule, armastan maalida, eriti vesivärvidega abstraktseid maale luua, samuti on mu kireks tantsimine. Aga meeldib ka fotoaparaadiga ringi käia ja uusi nurki otsida, erinevaid riideesemeid kokku sobitada ja mul on hea meel, et mul on olnud võimalus ka paar raamatut küljendada-kujundada. Meeldib ka uusi loovaid asju katsetada, millega seni kokkupuudet pole veel olnud.

Kogemusnõustamise teemad ja märksõnad

Depressioon, kaassõltuvus, täiskasvanud nähtamatu laps, sotsiaalärevus, madal enesehinnang, enesekindluse puudumine, loovusblokid, üksildus, kehvad sotsiaalsed oskused, „kapist välja tulemine”, karjäärivalikute tegemine, tähelepanuhäire.

Ele-Reeda CV